Technické informace

Návody

Návod na hodinky STORM si můžete stáhnout/vytisknout přímo v detailu vybraného modelu nebo ze seznamu modelů níže. Název modelu vašich hodinek najdete vyrytý na zadní straně pouzdra, obvykle nad logem STORM. 

Ceník oprav a náhradních dílů

Voděodolnost

Voděodolnost hodinek se vztahuje k tlaku vody proti hodinkám, když jsou statické, v uvedené hloubce. Čím rychleji se však hodinky pohybují proti vodě, tím vyšší je tlak proti vodě. To vysvětluje, proč hodinky označené „WATER RESISTANT / 30M“ nemusí být odolné vůči síle vody z kohoutku nebo plavání.

Hodinky bez vodotěsných rytin na zadní straně pouzdra by měly být chráněny před vodou a nadměrným množstvím vlhkosti, páry a kondenzace, aby nedošlo k poškození.

Voděodolné hodinky nedoporučujeme nosit při sprchování nebo koupeli. Předmět by také neměl být vystaven nebo ponechán v podmínkách vysokých teplot, kondenzace nebo páry, které se obvykle vyskytují v prostředí, jako je koupelna. Tím se zabrání poškození způsobenému kontaktem s vysokým tlakem nebo teplotou, které způsobí poškození těsnění.

Voděodolnost hodinek není trvalá a bude ovlivněna poškozením těsnění těsnícího sklo, pouzdra, posunovače nebo korunky v průběhu času. Doporučujeme, aby byly vaše hodinky STORM znovu utěsněny a testovány na voděodolnost každý rok nebo po otevření pouzdra kvůli údržbě, aby byla zachována trvalá vodotěsnost.

V případě potřeby požádejte o tuto službu, protože tato práce není standardní.

Voděodolnost SMART WATCH (Chytré hodinky) 

Pokud není uvedeno jinak mají tyto modely voděodolnost se stupněm ochrany IP67 a jsou chráněny před prachem a nebezpečným dotykem a vydrží bez újmy ponoření do vody na 30 minut do hloubky až 1 metr. Nejsou určeny na plavání.

Větší stupeň ochrany mají jen zařízení s IP68 ustojí i nepřetržité potopení do vody za podmínek určených výrobcem)a IP69 (vydrží i nápor tlakové vody – WAP).

Pokyny pro péči

Informace ke stažení:

Velikosti prstenů

Abychom vám pomohli najít správnou velikost prstenu, vytvořili jsme přehled všech různých velikostí.

Jednoduše vezměte jeden ze svých prstenů, který se hodí k prstu, pro který si chcete koupit nový prsten, a porovnejte jej s prsteny v tabulce, abyste našli správnou velikost. Když si vytisknete přehled velikostí prstenu, ujistěte se, že používáte 100% měřítko, abyste získali správné rozměry.

 Naše velikosti jsou založeny na standardních velikostech prstenů.

Přehled používaných materiálů

Všechny hodinky, sluneční brýle a šperky STORM splňují evropské normy pro bezpečnost niklu. Jsou antialergenní, což znamená, že naše výrobky může bezpečně nosit každý, kdo má alergii na nikl. Pokud se však s hodinkami dostane do kontaktu jakákoli chemikálie, jako je palivo, alkohol, parfém nebo odstraňovač laku na nehty, nebo pokud nejsou z hodinek očištěny nečistoty, může to způsobit reakci s pokožkou nebo poškození pouzdra nebo řemínku.

Strojky

STORM používá buď vysoce kvalitní  japonské Miyota nebo švýcarské strojky Ronda. Nejsou zapečetěny, jak to používají některé jiné značky hodinek, takže je lze v případě závady vyměnit.

Pohon

Pokud není v popisu uvedeno jinak, je v hodinkách STORM quartzový elekronický strojek poháněný baterií. Výdrž baterie je cca 3 roky. 

Funkce hodinek

Hodinky STORM mohou mít různé funkce, jako je jednoduché analogové zobrazení času s datem nebo složitější funkce. Model Multi má na obličeji řadu malých číselníků a zobrazuje sekundy, den a měsíc. Jiné hodinky s více číselníky jsou chronografy, s velkou ručičkou fungující jako funkce stopek, ale obvykle mají také funkci data. Další modely jsou vybaveny duálním časem, STORM Technolight (svítilna), tachymetrem, kompasem, teploměrem a neobvyklými funkcemi, jako jsou výklopné kryty, závěrky a otočná pouzdra. K hodinkám s funkcemi jsou dodávány návody.

Ocel

Většina modelů STORM je vyrobena z ušlechtilé nerezové oceli. Je pevnější a tvrdší než mosaz, stříbro nebo zlato, takže je odolná a má dlouhou životnost.  Všechny hodinky STORM mají pouzdro z nerezové oceli. 

Stříbro se používá pro některé položky v řadě šperků STORM a odpovídá normám 625. Stříbrné řetízky jsou rhodiované.

Titan

Titan je pevný a velmi lehký a používá se v některých hodinkách, špercích a brýlích.

Wolfram

Karbid wolframu je tvrdý, těžký kov s přesnou povrchovou úpravou. Je odolný proti poškrábání.

Poznámka: Materiál Tungsten je velmi křehký a může se poškodit nebo zlomit při nárazu na tvrdé povrchy nebo při pádu.

Zlato (IP)

Zlatá řada STORM je vyrobena z 21k zlatého iontového pokovování (IP), což je pokročilý proces povrchové úpravy. Zlatá barva je srostlá se základním materiálem pouze na povrchové vrstvě. Iontové pokovování činí pozlacení odolnější a má také vyšší jas.

Poznámka: Pokud je předmět poškrábaný nebo je v neustálém kontaktu s povrchy, může dojít k odstranění vrchní pokovené vrstvy, což způsobí změnu barvy a obnažení barvy základního kovu. Pokud by k tomu došlo, nevztahuje se na něj záruka.

Brynýr / Růžové zlato (IP)

Řada STORM Slate / Rose Gold je vyrobena pomocí procesu iontového pokovování (IP), což je pokročilý proces povrchové úpravy. Barva Slate / Rose Gold je srostlá se základním materiálem pouze na povrchové vrstvě. Iontové pokovování činí břidlicové / růžové zlato odolnější a má také vyšší jas.

Poznámka: Pokud je předmět poškrábaný, označený nebo je v neustálém kontaktu s povrchy, může dojít k odstranění vrchní pokovené vrstvy, což způsobí změnu barvy a obnažení barvy základního kovu. Pokud by k tomu došlo, nevztahuje se na něj záruka.

Keramika

Keramika je vysoce odolný vůči teplu a poškrábání, hypoalergenní a lehký materiál.

Poznámka: Keramický materiál je velmi křehký a může se poškodit nebo zlomit při nárazu na tvrdé povrchy nebo při pádu.

Polykarbonát

Polykarbonát se používá u některých šperků a hodinek. Je lehký, odolný, houževnatý a používá se na předměty, jako jsou štíty proti nepokojům. Nemění barvu.

Kevlar

Kevlar se používá pro některé řemínky hodinek. Kevlar je velmi pevný a používá se například pro neprůstřelné bundy.

Kožené řemínky

Některé hodinky s koženým řemínkem jsou označeny 50m, protože samotné hodinky se nepoškodí při kontaktu s vodou nebo při plavání. Řemínek je však přírodní materiál a při kontaktu s vodou se časem znehodnotí. Pro plavání nebo pro kontakt s vodou doporučujeme nosit kovový nebo gumový pásek.

Kovové pásky / náramky

Všechny kovové řemínky/náramky STORM jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Kožené šperky

Jakékoli kožené předměty, jako jsou prsteny, by se neměly dostat do kontaktu s vodou nebo nosit při mytí rukou, protože se jedná o přírodní materiál a časem se znehodnotí.

Drahokamy

Mnoho šperků STORM používá pravé diamanty a je dodáváno s certifikátem pravosti.

Krystal

Křišťálové sklo v různých barvách se používá na řadu šperků a některé hodinky. 

Skleněná čočka

Hodinky STORM mají buď ploché nebo vyvýšené minerální sklo, které je velmi silné a pevné. Některé modely mají safírové sklo.