Technické informace

Návody

Návod na hodinky STORM si můžete stáhnout/vytisknout ze seznamu modelů níže. Název modelu vašich hodinek najdete vyrytý na zadní straně pouzdra, obvykle nad logem STORM.

Ceník oprav a náhradních dílů

Voděodolnost

Vodotěsnost hodinek se vztahuje k tlaku vody proti hodinkám, když jsou statické, v uvedené hloubce. Čím rychleji se však hodinky pohybují proti vodě, tím vyšší je tlak proti vodě. To vysvětluje, proč hodinky označené „WATER RESISTANT / 30M“ nemusí být odolné vůči síle spreje z kohoutku nebo plavání.

Hodinky bez vodotěsných rytin na zadní straně pouzdra by měly být chráněny před vodou a nadměrným množstvím vlhkosti, páry a kondenzace, aby nedošlo k poškození.

Voděodolné hodinky nedoporučujeme nosit při sprchování nebo koupeli. Předmět by také neměl být vystaven nebo ponechán v podmínkách vysokých teplot, kondenzace nebo páry, které se obvykle vyskytují v prostředí, jako je koupelna.

Tím se zabrání poškození způsobenému kontaktem s vysokým tlakem nebo teplotou, které způsobí poškození těsnění.

Vodotěsnost hodinek není trvalá a bude ovlivněna poškozením těsnění těsnícího sklo, pouzdra, posunovače nebo korunky v průběhu času. Doporučujeme, aby byly vaše hodinky STORM znovu utěsněny a testovány na voděodolnost každý rok nebo po otevření pouzdra kvůli údržbě, aby byla zachována trvalá vodotěsnost.

V případě potřeby požádejte o tuto službu, protože tato práce není standardní.

Pokyny pro péči

Informace ke stažení:

Velikosti prstenů

Abychom vám pomohli najít správnou velikost prstenu, vytvořili jsme přehled všech různých velikostí.

Jednoduše vezměte jeden ze svých prstenů, který se hodí k prstu, pro který si chcete koupit nový prsten, a porovnejte jej s prsteny v tabulce, abyste našli správnou velikost. Když si vytisknete přehled velikostí prstenu, ujistěte se, že používáte 100% měřítko, abyste získali správné rozměry.

 Naše velikosti jsou založeny na standardních velikostech prstenů.

Přehled používaných materiálů

Všechny hodinky, sluneční brýle a šperky STORM splňují evropské normy pro bezpečnost niklu. Jsou antialergenní, což znamená, že naše výrobky může bezpečně nosit každý, kdo má alergii na nikl. Pokud se však s hodinkami dostane do kontaktu jakákoli chemikálie, jako je palivo, alkohol, parfém nebo odstraňovač laku na nehty, nebo pokud nejsou z hodinek očištěny nečistoty, může to způsobit reakci s pokožkou nebo poškození pouzdra nebo řemínku.

Strojky

STORM používá buď vysoce kvalitní  japonské Miyota nebo švýcarské strojky Ronda. Nejsou zapečetěny, jak to používají některé jiné značky hodinek, takže je lze v případě závady vyměnit.

Pohon

Pokud není v popisu uvedeno jinak, je v hodinkách STORM quartzový elekronický strojek poháněný baterií. Výdrž baterie je cca 3 roky. 

Funkce hodinek

Hodinky STORM mohou mít různé funkce, jako je jednoduché analogové zobrazení času s datem nebo složitější funkce. Model Multi má na obličeji řadu malých číselníků a zobrazuje sekundy, den a měsíc. Jiné hodinky s více číselníky jsou chronografy, s velkou ručičkou fungující jako funkce stopek, ale obvykle mají také funkci data. Další modely jsou vybaveny duálním časem, STORM Technolight (svítilna), tachymetrem, kompasem, teploměrem a neobvyklými funkcemi, jako jsou výklopné kryty, závěrky a otočná pouzdra. K hodinkám s funkcemi jsou dodávány návody.

Ocel

Většina modelů STORM je vyrobena z nerezové oceli. Je pevnější a tvrdší než mosaz, stříbro nebo zlato, takže je odolný a má dlouhou životnost. Na ocel jsou aplikovány různé povrchové úpravy, například aby byla leštěná, ale není to povlak, který by se opotřeboval. Občas však mohou být modely, které jsou složitější nebo mají neobvyklé vlastnosti, nutné vyrobit s mosazným pouzdrem, ale všechny použité povlaky budou dostatečně kvalitní, aby zajistily dlouhou životnost. Modely s mosazným pouzdrem budou takto označeny, ale ve většině případů mají pevné řemínky/náramky z nerezové oceli. Všechny hodinky STORM mají pouzdro z nerezové oceli.

Stříbro

Stříbro se používá pro některé položky v řadě šperků STORM a odpovídá normám 625. Stříbrné řetízky jsou rhodiované.

Titan

Titan je pevný a velmi lehký a používá se v některých hodinkách, špercích a brýlích.

Wolfram

Karbid wolframu je tvrdý, těžký kov s přesnou povrchovou úpravou. Je odolný proti poškrábání.

Poznámka: Materiál Tungsten je velmi křehký a může se poškodit nebo zlomit při nárazu na tvrdé povrchy nebo při pádu.

Zlato (IP)

Zlatá řada STORM je vyrobena z 21k zlatého iontového pokovování (IP), což je pokročilý proces povrchové úpravy. Zlatá barva je srostlá se základním materiálem pouze na povrchové vrstvě. Iontové pokovování činí pozlacení odolnější a má také vyšší jas.

Poznámka: Pokud je předmět poškrábaný nebo je v neustálém kontaktu s povrchy, může dojít k odstranění vrchní pokovené vrstvy, což způsobí změnu barvy a obnažení barvy základního kovu. Pokud by k tomu došlo, nevztahuje se na něj záruka.

Brynýr / Růžové zlato (IP)

Řada STORM Slate / Rose Gold je vyrobena pomocí procesu iontového pokovování (IP), což je pokročilý proces povrchové úpravy. Barva Slate / Rose Gold je srostlá se základním materiálem pouze na povrchové vrstvě. Iontové pokovování činí břidlicové / růžové zlato odolnější a má také vyšší jas.

Poznámka: Pokud je předmět poškrábaný, označený nebo je v neustálém kontaktu s povrchy, může dojít k odstranění vrchní pokovené vrstvy, což způsobí změnu barvy a obnažení barvy základního kovu. Pokud by k tomu došlo, nevztahuje se na něj záruka.

Keramika

Keramika je vysoce odolný vůči teplu a poškrábání, hypoalergenní a lehký materiál.

Poznámka: Keramický materiál je velmi křehký a může se poškodit nebo zlomit při nárazu na tvrdé povrchy nebo při pádu.

Polykarbonát

Polykarbonát se používá u některých šperků a hodinek. Je lehký, odolný, houževnatý a používá se na předměty, jako jsou štíty proti nepokojům. Nemění barvu.

Kevlar

Kevlar se používá pro některé řemínky hodinek. Kevlar je velmi pevný a používá se například pro neprůstřelné bundy.

Kožené řemínky

Některé hodinky s koženým řemínkem jsou označeny 50m, protože samotné hodinky se nepoškodí při kontaktu s vodou nebo při plavání. Řemínek je však přírodní materiál a při kontaktu s vodou se časem znehodnotí. Pro plavání nebo pro kontakt s vodou doporučujeme nosit kovový nebo gumový pásek.

Kovové pásky / náramky

Všechny kovové řemínky/náramky STORM jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Kožené šperky

Jakékoli kožené předměty, jako jsou prsteny, by se neměly dostat do kontaktu s vodou nebo nosit při mytí rukou, protože se jedná o přírodní materiál a časem se znehodnotí.

Drahokamy

Mnoho šperků STORM používá pravé diamanty a je dodáváno s certifikátem pravosti.

Krystal

Křišťálové sklo v různých barvách se používá na řadu šperků a některé hodinky. 

Skleněná čočka

Hodinky STORM mají buď ploché nebo vyvýšené minerální sklo, které je velmi silné a pevné. Některé modely mají safírové sklo.


Copyright © 2023
Obchodní podmínky Zpracování osobních údajů